Co si obléct na pohovor na podzim?

Skoro vždy, když jsem šla na nějaký pohovor, měla jsem to štěstí (nebo spíše smůlu), že se konal v létě. Jelikož vysoké teploty nesnáším příliš dobře, necítila jsem se při pohovoru ve formálním oblečení příliš komfortně. Pokud by se ale pohovor konal na podzim, odpadlo by tak nepříjemné pocení a roztékající se make-up. :) Jak se tedy na pohovor v podzimních měsících vhodně obléct?


Kalhoty
Na podzim už si bez obav můžete obléct kalhoty a nemusíte mít strach, že se v nich nějak extrémně zpotíte. Často jsem vídala na pohovorech dívky v džínách. Osobně bych tento kousek nevolila. Mnohem lepší jsou určitě klasické černé kalhoty. Nebo pokud jdete na opravdu neformální pohovor na pracovní pozici, kde se dress code neočekává a trváte na tom, že si oblečete džíny, tak bych je volila v černé barvě, bez děr a módních potrhaných efektů. Které kalhoty by měly být tabu, jsou legíny. Ty se zkrátka na pohovor nehodí. A pokud bude zrovna babí léto a vy zatoužíte po kraťasech, zkuste to přehodnotit a raději místo nich zvolte šaty.


Šaty
Tak těmi určitě nic nezkazíte v jakémkoliv ročním období. Ale zapomeňte na minisukně či nějaké výrazné křiklavé vzory. Pokud půjdete na pohovor třeba do banky, určitě volte klasické business šaty v nějaké neutrální barvě. Jestliže se chystáte na pohovor do méně formálního prostředí, zvolit můžete třeba i košilové šaty nebo šaty s áčkovou sukní. Vyvarovala bych se vyloženě letně vyhlížejících kousků se špagetovými ramínky, které jsou vhodné spíše na pláž než na pohovor. Samozřejmostí by měly být silonky a obuv s uzavřenou špičkou.


Sukně
Pokud si chcete obléknout sukni, platí podobná pravidla jako u šatů. Nic nezkazíte pouzdrovou sukní. Ale třeba já se v ní necítím příliš dobře, raději volím áčkovou, která zakryje větší boky. Určitě bych nevolila džínovou, koženou nebo minisukni. Co se týče bot, nejlepší by byly pochopitelně lodičky. Ovšem záleží také na počasí. A také na tom, jak v lodičkách umíte chodit. Pokud v nich pomalu nedokážete vyjít ani z bytu, volte raději černé baleríny nebo polobotky.


Kabát, sako
Co je na podzim určitě aktuální téma, je kabát. Několikrát jsem viděla, že přišla na pohovor žena hezky upravená a elegantně oblečená, ale celkový dojem zkazila sportovní bundou v zářivé barvě, která se hodí leda tak někam na lyže. Bohužel tento nešvar se rozmohl třeba i na různých plesech a podobných akcích. Určitě se vyplatí investovat do jednoho černého nebo béžového trenčkotu, který využijete právě jen na tyto formálnější události, a tím pádem vám vydrží opravdu dlouhé roky. Pokud nebude tak chladno, obléknout můžete i stylové sáčko, kterým také rozhodně nic nepokazíte. Určitě se vyhněte různým mikinám apod. Nebo je alespoň nechte v autě, pokud to opravdu jinak nejde.


Kabelka
Co se týče kabelky, určitě volte elegantní a jednoduchou. Nejlépe v tmavých barvách. Já mám doma vyčleněnou jednu takovouto kabelku, kterou jindy nenosím, aby se mi příliš nezničila. Je dostatečně velká, aby se mi do ní vešel třeba i deštník, což se na podzim hodí, ale i desky s vytisknutým životopisem a jiné nezbytnosti. Určitě nechoďte s batohem nebo dokonce s igelitkou s tím, že si pak ještě odskočíte do obchodu pro nákup. To se opravdu nehodí.


Volte vždy pohodlný a nejlépe ozkoušený outfit, který vám bude sedět a ve kterém se budete cítit dobře.