Co je nejlepší na podzimu?

Jaké je vaše nejoblíbenější roční období? Téměř všichni na tuto otázku odpoví, že léto.  Ovšem pro mě je nejoblíbenějším obdobím právě podzim, především kvůli jeho krásným barvám a stále ještě hřejivým slunečním paprskům.

Možná díky tomu, že jsem se na podzim narodila, ho mám nejraději. Někde jsem totiž četla, že každý preferuje to roční období, ve kterém přišel na svět. Nebo to má mnohem prostší důvod. Zkrátka nemám ráda vedra a čtyřicítky ve stínu mi nahání spíše hrůzu než potěšení. Každopádně existuje spousta věcí a aktivit, které si můžeme užít pouze na podzim.

Kouzelný podzim

Podzim mi připadá svým způsobem magický. Všechny ty barvy a vůně listí, to se prostě vidí jenom v tuto dobu. Nejraději mám pochopitelně babí léto. Takové to příjemné počasí, kdy není vedro ani zima. Zkrátka venku to je, jak doma říkáme, „na tričko“.  Toto počasí je naprosto ideální na různé výlety nebo procházky. Navíc díky hře barev vznikají nádherné fotky.

Teplé nápoje

Jakmile nastane ochlazení, všichni začnou říkat, že se potřebují zahřát. Není se čemu divit, komu by se v letním horku chtělo pít horký čaj, že? Ale na podzim je to ideální. Někdo si rád dá svařák nebo grog, ale nejde jen o alkoholické nápoje. Ono takové kakao nebo teplé mléko s medem má také svoje kouzlo. Zvlášť, když si zalezete pod deku, a přitom si pustíte oblíbený seriál nebo se začtete do pěkné knihy.

Pozdní dovolená

Pokud si chcete prodloužit léto a vyrazit ještě na dovolenou, ideální doba je právě na začátku podzimu. Na začátku října, kdy není hlavní sezóna, si moře užijete stejně, jako kdybyste jeli v červenci. Akorát, že se vyhnete davům turistů a přeplněným plážím. A navíc ušetříte, pokud se vám podaří vychytat výhodný last minut zájezd.

Halloween a podzimní výzdoba

Jakou výzdobu si doma děláte v létě? Děláte vůbec nějakou? Protože u nás doma se kromě čerstvých květin žádné velké dekorování nekoná. Zato na podzim si milovníci dekorací vyhrají. Dýně, barevné listí, větve s barevným listím, svíčky všeho druhu a všechno má tak krásné barvičky. Navíc se také blíží Halloween, a i když to není český svátek, proč si nějakou tu dýni pro zábavu nevydlabat.

Pouštění draka a burčák

Pokud máte děti, užijete si pouštění draka. Pokud nemáte, nebo není běhání po kopcích pro vás to pravé ořechové, můžete vyrazit na ochutnávku burčáku, která obvykle bývá spojena s nějakou kulturní akcí. Tuto pochoutku si můžete vychutnat právě jenom na podzim a byla by škoda se o ni ochudit.

Blíží se Vánoce

Vánoce, pro někoho představují stres a honičku za dárky. Pro mě kouzelnou dobu plnou vánočních filmů a doufání, že tentokrát už opravdu napadne sníh a budou krásné Ladovské Vánoce. I když musím přiznat, že ty fronty v obchodech mi lezou na nervy čím dál tím víc. Asi už opravdu stárnu. Ještě, že existuje internet.

Jaké roční období máte nejraději vy?