Chyby, které nejčastěji děláme ve vztazích

Stále se dočítáme, jak jsou vztahy komplikované a těžké. Ale možná, když budeme znát těchto pár základních chyb, kterých se dopouštíme především my ženy, třeba se nám tím život usnadní a muži nás za to budou mít raději.

Muži dělají ve vztazích také spoustu chyb, ale dnes bych se ráda věnovala ženám. Jaká jsou pravidla, kterých bychom se měly ve vztazích držet?

Nehrajte si na jeho matku

Od toho tu totiž jsou…ty původní matky. Už od mala rozmazlovaly své chlapečky, chtěly pro ně jen to nejlepší a zametaly jim cestičku. Synové měli lepší péči než v hotelu, tak se není co divit, že jsou na to zvyklí. Ženy od nepaměti mají v krvi péči, ale nesnažte se přehnaně pečovat o svého muže. Na to opravdu mají své maminky, ne vás. Ztratíte tak na své hodnotě a uděláte ze sebe v jeho očích služku. Muži ocení teplo domova vytvořené ženou, ale i ženu, která má své vlastní zájmy a muž u ní nemá vše jisté. Sama ze sebe uděláte otroka rodiny, budete na všechno sama, jelikož muž (i posléze potomci) budou spoléhat na to, že si se vším sama poradíte, a nikdo to ve finále pořádně neocení. A vám zbyde jen frustrace a smutek.

Nemlčte, když máte co říci

Nejčastější reakcí na problém ve vztahu je přestat mluvit. Dělám to taky, ale čím dál víc si uvědomuji, že to nikam nevede. Naopak jsem překvapená, kam to může vést, když se ozvu a nedusím nic v sobě. Pokud máte polovičku, která je ochotna naslouchat a problém řešit, máte vyhráno. Toho druhého totiž váš problém přestane zajímat ve chvíli, kdy ani neví, co udělal špatně. Vytahovat pak problém po týdnu mlčení už ani nemá cenu.

Berte ho takového, jaký je

Jednou jsme holt „nakoupili“, tak nemůžeme čekat, že se druhý změní k našemu obrazu. Jednoduše se nesnažte nikoho převychovávat. To, že vás rozčiluje tím, že po sobě neuklízí ze stolu, je jedna věc, ale já mám na mysli charakterové vlastnosti. Už od začátku byl lenoch, proto si nemyslete, že se z něho najednou stane aktivní sportovec. Buď se smiřte s tím, že už od začátku takový je, nebo si najděte někoho jiného.

Dodržte to, co říkáte

Plané výhružky nefungují u dětí, natož u partnera. Záhy zjistí, že to stejně neuděláte a začne být naprosto imunní vůči jakýmkoliv výhružkám. Vyhrožujte pouze za předpokladu, že dodržíte to, co jste slíbila. Pokud to neuděláte, ztrácíte svoji úctu a druhý vás stejně nebude brát vážně.

Buďte rovnocenný partner

Peskovat umí každý a nikoho nebaví neustále poslouchat, co dělá špatně a proč by to měl dělat jinak. Partneři si mají být rovnocenní, a pokud se ten druhý bude cítit neustále jako hubované děcko, přestane ho vztah zajímat a porozhlédne se po jiné náruči. Chvalte druhého, děkujte mu za to, že ho máte a uvidíte ten opačný efekt. I vám ve vztahu bude lépe. Druhý nemusí stále skákat podle toho, jak pískáte.