Chraňte se před sluncem vhodnou pokrývkou hlavy

V létě je nutné chránit se nejen opalovacím krémem a dodržovat pitný režim, ale neméně důležité jsou v létě pokrývky hlavy. Mají nejen zdravotní přínos, ale i ten módní. :) 

Nikdo z nás nechce mít úžeh. Mimochodem lidem se často plete úžeh s úpalem. Zatímco úpal je přehřátí organismu díky vysoké teplotě, například po dni stráveném v horkém dnu v autě, nebo třeba po večeru stráveném v nevětrané koncertní hale s tisíci dalšími lidmi, úžeh vzniká ze slunce.

Dobrou prevencí úžehu je pravidelně si namáčet hlavu. Samozřejmě toto řešení je možné na dovolené, ale těžko budeme běhat s mokrou hlavou v pracovní den po městě. V takovém případě nám pomůže dobře zvolená pokrývka hlavy.

Určitě neuděláte chybu, pokud si pořídíte klasický velký slaměný klobouk v béžové barvě. Hodí se nejen na pláž, ale i do města. Když si k němu obléknete elegantnější šaty a jako doplněk zvolíte velké sluneční brýle, budete za hvězdu.

Rovněž si můžete vybrat i z menších klobouků, které už ale nepůsobí tak elegantně. Klobouky nemusí být jen v typické béžové barvě, ale třeba i v lososové nebo světle modré. Takový styl kloboučků unosíte zejména ve volném čase, třeba na festivalu, dovolené nebo při posezení s přáteli na letní zahrádce.

Pokud by vám slamák připadal nudný, můžete ho ozvláštnit šátkem, který kolem něj uvážete. Šátek samozřejmě můžete použít i samostatně jako ochranu hlavy. Na internetu naleznete nekonečné množství návodů, jak si efektně (a zároveň prakticky) uvázat šátek do vlasů.

Kromě klobouků se na scénu opět vracejí klasické kšiltovky. Ty můžete využít na zahradě, na pláži i při procházce po městě. Jen k hodně elegantnímu outfitu třeba do práce se nehodí. Vybírat můžete opět z nepřeberného množství barev a motivů. Ať už jednoduchou světlou kšiltovku, která se dá snadno kombinovat, nebo nějakou výraznější. Milovnice elegance si oblíbí bekovku, nebo stylovou kapitánskou čepici.

A jak se chráníte před úžehem vy?