Chcete se cítit jako u moře?

Byli jste letos u moře? Pokud ano, určitě se vám už stýská a přemýšlíte, jak to vymyslet, abyste se tam co nejrychleji vrátili… Navoďte si dovolenkovou atmosféru doma v koupelně.


MOŘSKÁ VODA
Koupání v moři k letní dovolené neodmyslitelně patří. Nahradit se uměle sice nedá, ale pokožku ošálit můžete. Připravte si koupel, do které nasypete 250 g mořské soli a napustíte teplou (ne horkou) vodu. Více soli nepoužívejte, ať pokožku naopak zbytečně nevysušíte. Poté, co vylezete z vany, zabalte se na půl hodiny do deky a zapněte si nějakou relaxační hudbu, třeba zvuky moře.


PÍSEK
Písek z pláže je vlastně takový přírodní peeling pro nohy i celé tělo. Krásné zbaví pokožku odumřelých buněk, navíc masáž mořským pískem prý pomáhá v boji s celulitidou. Jak si vypomoct doma? Opět kuchyňskou solí. Smíchejte dva šálky soli s jedním šálkem olivového oleje. Vytvoříte si úžasný peeling. Vyhněte se pouze obličeji a intimním partiím, všude jinde po těle ale tento peeling použít můžete.


MOŘSKÉ ŘASY A BAHNO
Když se řekne bahno, vybavím si nějaké turecké nebo marocké lázně a taková ta šedá mýdla, která bývají často označovaná jako mýdla s bahnem z Mrtvého moře. U řas to mám jinak. Ty jsou totiž daleko častěji vidět u moře a můžete na ně snadněji narazit. A pokud jste si všimli, dost často se objevují řasy už v kosmetických přípravcích. V mořských řasách je totiž vysoká koncentrace omlazujících látek, mají hydratační, detoxikační a dokonce stimulační a zpevňující účinky. Porozhlédněte se proto v drogerii po nějakém přípravku, který obsahuje bahno, mořské řasy, nebo obojí.


TIP NA ZÁVĚR:

Na dovolené většině žen vyšisují vlasy. I tohoto efektu můžete dosáhnout doma v koupelně. Stačí si připravit silný odvar ze sušeného heřmánku a vlasy jím pravidelně oplachovat na závěr mytí.