Asijské recepty, které zabírají na jarní nachlazení!

Přechod ze zimy do jara je náročný z hlediska různých nemocí. Po ránu totiž bývá ještě poměrně chladno a odpoledne se teploty šplhají nahoru. A jelikož se nikomu nechce nosit se celý den s teplým kabátem v ruce, ranní „nabalení“ často tedy podceňujeme. Výsledkem je pak kašel a rýma. Proto jsem pro vás připravila tři asijské recepty, které zatočí s nachlazením.

Kurkumové mléko z Indie

Oficiální název tohoto nápoje, který pochází z Indie, je Haldi ka doodh. Základem je mléko, které je doplněné „náloží“ zázvoru, medu a kurkumy. Ta patří v ájurvédě ke klíčovým léčivům. Posiluje zdraví, nabíjí energií, zároveň podporuje trávení, a dokonce pomáhá při bolesti zubů.

Co budete potřebovat: 2 hrnky mandlového mléka, 1 lžíci medu, 1 lžíci kokosového oleje, 1 lžíci mleté kurkumy, 1 lžičku mleté skořice, nastrouhaný zázvor dle chuti a na závěr špetku černého pepře.

Jak na to: Všechny ingredience vhoďte do hrnce a míchejte do doby, než směs přivedete k varu. Nechte probublávat 10 minut a poté přelijte přes cedník. Pijte ještě teplé.

Kimchi z Jižní Koreje

Tohle asi znáte. Pikantní křupavý salát Kimchi, který se pokládá skoro až za korejský národní pokrm. Kromě toho, že je výborným zdrojem železa, vitamínů A a B, enzymů a přírodních probiotik, také aktivuje imunitní systém. Někdo tento salát označuje za dobrého pomocníka v boji s nachlazením, jiní mu říkají „vyprošťovák“.

Co budete potřebovat: 1 kg pekingského zelí, 5 lžic mořské soli, 2 lžíce prášku z chilli papriček, 2 lžíce rybí omáčky, 1 lžičku strouhaného zázvoru, 4 stroužky česneku, sezam na posypání. Pak můžete (ale nemusíte) přihodit tenké nudličky mrkve, bílé ředkve či jarní cibulku. To už je na vás a vaší chuti…

Jak na to: Hned na začátku pamatujte na to, že tohle není recept na pětiminutový salát. Důležité v tomto postupu je nechat zelí několik hodin nasolené (nejméně dvě hodiny, ale ideálně celou noc), aby dostatečně změklo, a to včetně těch tlustých řapíků. Pak následuje takzvané „odsolování“, kdy budete zelí omývat pod tekoucí vodou a koupat ve vodní lázni do té doby, kdy bude jen lehce slané (zde musíte pravidelně ochutnávat). Když je hlavní ingredience připravená, smíchejte ji s pastou utřenou z chilli, rybí omáčky, česneku a zázvoru. A pokrm je připraven!

Čínská rýžová kaše

Třetím receptem je taková „speciální“ kaše, kterou si dávají v Číně ke snídani. Pomáhá proti nachlazení a také při problémech se zažíváním. Jmenuje se Congee. Je lehká, dobře stravitelná a naprosto bezlepková!

Co budete potřebovat: půl šálku dlouhozrnné rýže, 6 šálků vývaru, 1 lžičku soli

Jak na to: Rýži zalijeme vývarem, přivedeme celou směs k varu a necháme 2 až 3 hodiny vařit na velmi mírném plameni. Průběžně nezapomínáme míchat. Hotový pokrm můžeme doplnit třeba o avokádo, kokosový olej, uvařené fazole, mořské řasy, rybí maso nebo drůbeží maso.