7 věcí, které vám usnadní start do nového dne

Jsem typická sova. Večer vydržím fungovat, jak dlouho chci, ale rána jsou těžká. Nevidím na tom drnčícím budíku nic pozitivního a jen mě rozčiluje. Neustále hledám způsoby, jak se vstávání vyhnout, popřípadě alespoň přemýšlím, co by mohlo alespoň trochu eliminovat ten ranní shon a stres.

1.         Večer před spaním si řekněte, co se vám v uplynulém dni povedlo 

Založte si svůj sešit, do kterého si budete psát úspěchy, selhání i sny v průběhu dne. Pomůže vám to mapovat den, znovu pohlédnout na dané situace v klidu domova a na základě toho si uvědomit, jaké chování bylo potřeba. Třeba vám to pomůže v nových nápadech, vyřeší zdánlivě neřešitelné problémy nebo si jen tak uděláte radost tím, co se vám povedlo. Takový sešit funguje jako dokonalý antistres a uvolňovač napětí.

2.         Připravte si snídani na ráno

Já nevím jak vy, ale já se na své jídlo těším. I v práci se těším na malé radosti v podobě svačinek a oběda. Připravená snídaně vám pomůže při tom nesnesitelném odkrývání peřiny. Takto budete vědět, že se máte hned na co těšit

3.         Připravte si oblečení na ráno

Výběr oblečení vám ráno může sebrat i 20 minut. Tento vyhraný čas můžete okamžitě použít na cokoliv jiného. Ať už je to pochutnání si v klidu na snídani nebo prodloužení vaší doby spánku. Den předem se podívejte na předpověď počasí na druhý den a máte vyhráno. Ráno se nebudete stresovat a v klidu budete opouštět byt.

4.         Dejte si sprchu

V Čechách není úplně zvykem dopřávat si sprchu ráno, ale někdy to zkuste. Probere vás a začnete den úplně jinak. Čas to sice neušetří, ale rozhodně vás to účinně probudí.

5.         Zaznamenejte si své tři největší úkoly dne

Nemusíte si pořizovat a neustále aktualizovat váš To-Do-List. Stačí si uspořádat myšlenky a na konci pracovního dne si vždy říci, jaké tři hlavní úkoly si necháme na další den a kterými začneme. Ušetříte si čas zbytečným přemýšlením nad prioritami a budete více efektivní.

6.         Ukliďte si

Místo zapnutí PC nebo televize hned po příchodu z práce si raději ukliďte byt. Proč? Za prvé jednoduchá nenáročná činnost vám uklidní mysl. Za druhé pro vás bude o moc příjemnější vstávat do čistého, voňavého bytu než všeobecného nepořádku. I ty klíče od bytu se vám budou ráno o moc lépe hledat. 

7.         Jděte brzy do postele

Dobrý spánek – základ všeho. Je těžké jít brzy spát, když přijdete pozdě z práce a máte pár hodin volného času. Naprosto to chápu. Taky bych chtěla, aby ten den byl nafukovací, jenže není. Všichni se s tím musíme smířit. Zkuste si raději chvilku před spaním číst místo sjíždění fotek na Instagramu nebo prohlížení věcí v mobilu. Dle výzkumů by se nemělo dívat do ničeho elektronického 30 minut před spaním.

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.