6 věcí, které byste neměli mít v ložnici

Většina lidí považuje za nejdůležitější místo svého bytu kuchyň, my se však zaměříme na ložnici. Je to místo odpočinku, klidu a příjemných chvilek. Abyste si tedy ložnici uchovali jako „zenovou“ zónu, kde načerpáte síly, poradíme vám, co byste v ní neměli mít.

1.     Koberce

Koberce vstřebávají neskutečné množství prachu a jsou ideálním prostředím pro roztoče. Možná jste u někoho přespali a ráno se vzbudili se skelným zrakem a rýmou. Mohlo to být právě tím, že byl v místnosti koberec, který způsobil alergickou reakci. Vyhněte se alergenům a do ložnice si koberec nepořizujte.

2.     Moc křiklavé barvy

Na Instagramu vypadají nádherně a všichni je milujeme. Pravdou však je, že křiklavé barvy nejsou v návaznosti na spánek vhodnou volbou. Neznamená to, že pokud máte v ložnici jasně červenou barvu, automaticky budete mít špatný spánek. Každému z nás samozřejmě vyhovuje něco jiného. Obecně příjemnými barvami do ložnice jsou ale tlumené tóny, jako je béžová, krémová, meruňková, šedá, bílá nebo něžné pastelové odstíny modré, žluté, zelené či růžové.

3.     Průsvitné záclony

Záclony jsou krásné v obýváku a kuchyni, ale v ložnici má být tma. Spánek může v noci narušovat pouliční osvětlení a ráno zase východ slunce. Do ložnice je ideální pořídit si žaluzie nebo tmavé závěsy. Kvalitní spánek je pro zdraví jednou z nejdůležitějších věcí.

4.     Chytré telefony

Věděli jste, že minimálně 30 minut před spaním byste se na mobil neměli ani podívat? Už vůbec ne těšně před spánkem a nejlépe byste ho v ložnici neměli mít vůbec. O tom, jak chytré telefony ničí zdraví, spánek i milostný život byly napsány stovky článků, naneštěstí je všichni ignorujeme. Vezměte si do postele raději partnera nebo knihu, než chytrý telefon.

5.     Domácí mazlíčci

Nechávají spoustu chlupů a 15 % populace má na zvířecí kamarády alergii. Zvířátka do ložnice prostě nepatří.

6.     Televize

Televize, stejně jako chytrý telefon, vyzařuje modré světlo, které narušuje tvorbu spánkového hormonu. Díky tomu pak člověk spí neklidně a přerušovaně. Zkuste se naučit koukat na televizi v obýváku a snažte se ji vypnout nejméně 30 minut předtím, než jdete spát.

Dobrou noc