5 jednoduchých způsobů, jak zatočit s podzimními depresemi

Pochmurné počasí by vám nemělo vzít úsměv z tváře. I podzim se dá užít naplno a s radostí. A jak zatočit s případnými depresemi?

Uspořádejte si myšlenky

Po dlouhém létě je vždycky těžké „přeprogramovat“ myšlenky a nezahltit hlavu milionem povinností a obav. Vždy myslete na to, že 99 % věcí, kterých jste se báli, se nikdy nestalo. Myslete pozitivně. Pozitivní myšlenka přitahuje to dobré. A abyste se celý podzim cítila dobře, je nezbytné dát hlavě trochu volna. Vydejte se na procházku do parku, nebo lesa, zajděte si na jógu, do sauny nebo zaběhat. Když totiž v těle rozproudíte endorfiny, uvolní se napětí a dostaví pocit radosti a energie.

Stanovte si priority

To perfektně navazuje na první bod. Jakmile si uspořádáte myšlenky a uklidníte se, budete mít sílu i chuť sepsat si všechny následující úkoly. Když je uvidíte černé na bílém a nebudou vám nekontrolovatelně pobíhat v hlavě, mnohdy zjistíte, že se to dá zvládnout rychle a s přehledem. Nezapomínejte ovšem občas zase „vypnout“ a relaxovat.

Odpočívejte

Tělo i duše potřebují klid. Poslouchejte je, co vám říkají. Vůbec není na škodu se někdy celý den válet v posteli, dívat se na seriály, číst si, naložit se do horké vany a sníst, co hrdlo ráčí. Dělejte zkrátka bez výčitek to, co vás baví. Na světě jsme, abychom žili, ne přežívali.

Aromaterapie

Věděli jste, že vůně dokážou ovlivnit naší psychiku a přispívají k celkové pohodě? Dávejte si ale pozor, jak vůně vnímáte. Nejzdravější jsou přírodní svíčky bez chemických přísad, nebo sonické difuzéry, které rozptylují vodu s vůní v mlhu. Zkuste éterické olejíčky, vsaďte na ty v bio kvalitě. Je jich celá řada, od jednodruhových, jako levandule na uklidnění, či citrusy na povzbuzení, až po namíchané směsi – např. na podporu dobré nálady nebo klidného usínání.

Přísun vitamínů

Na podzim nezapomínejte na pravidelný přísun vitamínů. Zatímco v létě tělo získávalo energii ze sluníčka, teď je to na vás. Pijte pravidelně bylinkové čaje, jezte ovoce a zeleninu a samozřejmě sem tam smlsněte i čokoládu, nebo dortíček. Cukr je v mále míře skvělý nakopávač energie a dobré nálady, stejně jako sklenička vína.