4 věci, které děláme v koupelně špatně

Asi jako první vás napadne: „Jak můžu dělat špatně něco v koupelně?“ Věřte, že pár věcí se najde. Jaká úskalí se skrývají za dveřmi koupelny?

1. Jen teplá sprcha

Kdo by ji v těchto mrazivých dnech neodolal. Ten pocit, kdy ze sprchy vyjdete téměř jako ze sauny. Bohužel to pro naše tělo není to nejlepší. Horká sprcha vysušuje pokožku a navíc jsme pak „zhýčkaní“ a náchylnější na nachlazení. Zakončujete svoji sprchu studenou vodou? Že ne? Sprchování se studenou vodou má blahodárné účinky na náš organismus, to je všeobecně známý fakt. Proto by na konci každého sprchování měla přijít krátká „ledovka“. Navíc po horké sprše jsou naše póry krásně otevřené a je to tedy ideální doba, kdy by se nám do nich mohly dostat různé nečistoty. Studená voda je krásně stáhne a my se navíc i „probudíme“. Pokud opláchnete také vlasy studenou vodou, přispějete k jejich většímu lesku a budou působit zdravěji.

2. Houba na mytí

Je to podobné jako s houbičkou na nádobí. Ideální prostředí k množení bakterií. Tím, že většinou zůstane po sprchování vlhká, se vytvoří dokonalé prostředí pro již zmíněné neřády. Pokud jste na ni zvyklí a nedokážete si představit mytí bez ní, po použití ji řádně propláchněte a dejte usušit na jiné místo. V koupelně ji nenechávejte.

3. Datum trvanlivosti produktů

Vše, co používáme na hygienu, má nějaké datum trvanlivosti. Přesvědčili jste se o tom někdy? Na poličkách se nám hromadí produkty, které jsme dávno nepoužili, možná jsme je dostali k Vánocům, nevoněly nám, nebo nedělaly dobře pleti, tak jsme je tam prostě nechali a dál to neřešili. A mezitím byly další Vánoce