10 důvodů, proč začít cvičit

Také to tak máte, že už od ledna neurčitě mluvíte o tom, že by to asi chtělo konečně začít cvičit? A že byste s tím měla něco udělat? A co na to jít trochu jinak, najít si konkrétní důvody, proč se do toho pustit! Sepsala jsem 10 bodů, které by vás měly přesvědčit!

1. Hlavním důvodem, proč se rozhodnete se sebou něco dělat, by měla být touha zpevnit celou postavu. A když se do toho opřete hned, v létě už výsledky jistě uvidíte! :-)

2. Tenhle důvod by mohl donutit většinu žen, které patří mezi „shopaholičky“. Pokud totiž začnete sportovat, minimálně o tu jednu velikost – nebo klidně i více, zhubnete. A to je přece důvod vyrazit po nákupech a naplnit skříně novými kousky.

3. Máte pocit, že vaší jedinou a nejlepší kamarádkou je deprese, která vás v poslední době čím dál tím častěji navštěvuje? Zmírnit ji vám pomůže právě sport. Při sportu se totiž vylučují endorfiny neboli hormony štěstí.

4. Napadlo vás, že i v posilovně se můžete seznámit?

5. Už se vám někdy stalo, že jste dobíhala autobus a málem jste přitom „umřela“? Vaše kondička zmizela, nebo v horším případě jste ji nikdy neměla? Pak tohle by mohl být ten důvod, proč začít sportovat. Cvičením si ji můžete zlepšit. Když se rozhodnete běhat, za pár měsíců se klidně můžete přihlásit na závody třeba na 10 kilometrů. A před sebou můžete mít cíl – půlmaraton, či dokonce maraton!

6. Cvičení vám zlepší zdraví. Pravidelné návštěvy posilovny pomáhají v boji s vysokým krevním tlakem i dalšími civilizačními chorobami. Pokuste se sportování doplnit zdravou stravou a správným životním stylem.

7. Špatně spíte? Během noci se často budíte? Případně se vám stává, že nemůžete vůbec zabrat? Pravidelný pohyb vám může s nespavostí pomoci. Podle některých studií stačí, když se budete hýbat alespoň dvakrát týdně a kvalita vašeho spánku se zlepší až o dvacet procent.

8. Už si konečně bez výčitek můžete dopřávat trochu sladkostí. Čokoládu nebo třeba gumové medvídky, protože to, co by se normálně uložilo do tukových zásob, v pohodě vypotíte cvičením.

9. Vytáhněte ze šatníku svoje oblíbené kalhoty, které jste na sobě už x let neměla z důvodu, že vám nejsou. Určitě takové doma máte.