Blog

Normální život – existuje vůbec?

Život je někdy jak zával. Sesype se na vás a snažte se! Místo lenošení se musíte neustále podrobovat intenzivním pokusům vyhrabat se a osvobodit se…

Nevím, čím jsem si to zasloužila. Ale čím dál tím častěji si říkám věty typu: „Už to bude dobré…“ „Jak ráda bych se někdy nudila…“. Avšak chaos a zmatek mě vtahuje do útrob jako bažina. Jen se přizpůsobím nové situaci, hned zase bum, prásk – a všechno je vzhůru nohama. Je to taková nekonečná adrenalinová jízda, jenže mně už vážně dochází dech. A že přeháním? Tak schválně…

Osamělost…

Myslela jsem si, že je to největší problém u starších lidí, kteří najednou zůstanou bydlet sami. Když se ale rozhlédnu po tom anonymním ruchu města, kde se potuluje spousta ztracených duší, napadlo mě, že osamělost je mezi námi a je jedno, kolik nám je let.

Jak na ni vyzrát a co proto udělat?

Jsem sběratel svíček?

Kolik máte doma svíček? Můj článek dnes musel začít otázkou. A to z jednoho prostého důvodu. Jsem totiž milovník svíček. Pálím je celý rok. Jakmile se venku začne ochlazovat, funguje to u nás doma každý večer jako přes kopírák hoří a voní svíčka.

Módní alter ega

Včera se mě kamarád, co se zajímá o módu, zeptal, co si další den vezmu na sebe do školy. Ani jsem nad tím nepřemýšlela a odpověděla, že jsou přece přednášky.  A to pro mě znamená, že sahám po elegantnějších outfitech – podpatky, punčocháče, sukně, kabát… Naopak když máme praktickou výuku, volím mikinu, džíny (klidně i lehce roztrhané) a tenisky. Mám v sobě několik módních alter eg.

Febrilní křeče… Nejhorší minuty mého života!

Tenhle článek jsem původně chtěla věnovat úplně jinému tématu. Ale to počká. Musím vám totiž popsat, co se nám stalo v sobotu. Nikomu to nepřeji, ale třeba si na tento text někdy vzpomenete, kdybyste se, nedej bože, dostali do stejné situace. A budete vědět, jak se zachovat… Nebo si to nakonec přečte jeden z těch, kdo nám pomohli na ulici a komu aspoň tímto způsobem můžu ještě jednou PODĚKOVAT! Teď se možná trošku ztrácíte… Ale zeptám se vás: Už jste někdy slyšeli o febrilních křečích?

Pletený podzim

 

A je to tady zase. Teploty pomalu, ale jistě, padají, rána jsou chladnější a chladnější. Podzim se definitivně přihlásil o slovo a s sebou přináší i teploučké materiály, které nás v nepříznivém počasí zahřejí. Co je letošním módním hitem?

Kabát vyměňte za pončo

Není to brzy! Vánoční komedie, které musíte vidět

A je to zase tady. Vánoce, Vánoce… pomalu a plíživě přicházejí. V obchodech čím dál tím častěji narážíme na ozdoby a různé dekorace se stromky, cukrovím i „sobíky“. První šok jsem zažila už v září, kdy v televizi dávali Grinche a Sám doma. To jsem se zamyslela nad tím, kolikátého vlastně je a za jak dlouho začnou moje nejoblíbenější svátky v roce. A začala se těšit. Na atmosféru, na přípravy a… na vánoční filmy. Trochu s předstihem vám nabízím tipy na mé nejoblíbenější. Hlídejte si program, ať je pak neprošvihnete.

Dáte si kávu?

Jaká je vaše první věta, když k vám přijde někdo na návštěvu? Za mě je to jednoznačně: „Dáte si kávu?“ Ta se v moderní společnosti stala nejen lahodným povzbuzujícím nápojem, ale také prostředkem, aby se lidé ve společnosti socializovali, více potkávali a navazovali nová přátelství a vztahy.

Hygge – umění být šťastným

Existuje umění, které nás dokáže udělat šťastnými. Vymysleli ho Dánové a nazývají ho „hygge“. Možná už jste slyšeli o tom, že podle takzvané Zprávy o štěstí, kterou vypracovává Columbijská univerzita v New Yorku, jsou oni ti „NEJ“. A tím pádem je logické, že Dánové by mohli mít na blaženost patent.

Co si žádá podzim? Kardigan!

Díky čemu budete v těchto dnech, kdy se po ránu teploty blíží nule, spolehlivě šik? Díky kardiganu! Nejenže vám bude slušet, ale zároveň může ochránit i od nepříjemného nachlazení a následného stonání s paralenem.