Blog

Jak na silvestrovskou party, aneb co připravit pro své hosty!

Prosinec není jen o Vánocích, dárcích a celkově takové té krásné rodinné atmosféře. Ale jakmile tohle vše skončí, rovnou se začínáme připravovat na silvestrovské oslavy! Někdo tráví poslední den v roce s přáteli na horách, jiný plánuje uspořádat doma „oslavu“. Pokud patříte právě do té druhé skupiny, připravila jsem pro vás pár nápadů a tipů, co hostům nabídnout a připravit!

1. Nezapomeňte na dostatek „tekutin“

Jak se slaví Vánoce ve světě?

Vánoce se nezadržitelně blíží. Už zbývá jen dokoupit pár posledních dárečků, vylovit kapra z vany a Ježíšek může přijít. Také už se těšíte na ty naše typické české Vánoce, až si budete pochutnávat na bramborovém salátu a cukroví? Napadlo vás někdy, jak to vlastně vypadá v jiných zemích, co si dávají dobrého k večeři, nebo jaké dodržují tradice?

Slovensko

Umíte správně komunikovat s lidmi?

Už je to pár let, co jsem se začala více zajímat o to, jak spolu lidé komunikují. Všímám si toho, co říkají a jak to říkají, jak gestikulují a obecně i řeči těla. Sama se snažím komunikovat  podle několika pravidel, které jsem nejspíš kdysi dávno někde vyčetla a přijala za své. Možná mi o nich někdo řekl a možná jsem k nim sama po těch letech došla (ano, myslím, že už je mi tolik, že se nemusím bát použít slovní spojení „po těch letech“).

Zachumlejte se do hřejivých vánočních svetrů

Zima udeřila naplno a s ní začala sezóna příjemných hřejivých svetříků. Osobně si myslím, že jich rozhodně není nikdy dost. Navíc na Vánoce si můžete vybrat z nepřeberného množství vánočních motivů a naladit se tak na sváteční atmosféru.

Zahřejte se: Kožešinové kabátky jsou zpět!

Spolehlivě zahřejí, jsou ultra pohodlné a navíc elegantní. Ano, mluvíme o kabátech, které připomínají kožíšek plyšového medvěda, ale na zimu jsou k nezaplacení. Poradíme vám, jak si vybrat ten pravý.

Umělá je cool

Snídaně, které vás nastartují a zahřejí

Říká se, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Nastartuje váš den a dokonce vám ho může i zlepšit. Tady máte pár tipů, jak krásně začít ráno:

Ovesná kaše s banánem a karamelizovanými fíky

Kohoutí stopa: Nejstylovější vzor letošního podzimu a zimy

Ještě jste si letos nepořídila nový kabát? Pokud přemýšlíte nad obměnou šatníku, letošním top trendem je vzor kohoutí stopy. Určitě v něm zazáříte!

Vsaďte na BIO bavlnu

Pokud jste fanouškem všeho, co je BIO, jistě jste již zaznamenali i různé organické materiály, především bavlnu. V čem je vlastně bio bavlna lepší a jak vzniká?

Bavlník je velmi náročný na pěstování. Vyžaduje specifické podmínky a je velmi citlivý například na napadení různými škůdci. Proto se při klasickém pěstování spotřebuje velké množství pesticidů. Také potřebuje velké množství vody, což přispívá k vyčerpávání vodních zdrojů.

Jak být sama sebou i v novém vztahu?

Zamilovanost, to krásné poblouznění, kdy ztrácíte hlavu a jen posloucháte srdce. Váš svět se najednou točí jen okolo Pana Božského. Ale protože žádný začátek netrvá věčně a na světě nejste jen vy dva, je dobré nezapomínat na realitu. Jak tedy být v novém vztahu sama sebou?

Pořád máte rodinu a přátelé

Vyzkoušejte klasický americký dýňový koláč

Podzim je sezónou dýní a hodně z nás tak přemýšlí, co všechno se dá z dýně vlastně udělat. Existuje nespočet různých receptů, ať už slaných, nebo sladkých. Je tu ale jeden, speciální recept, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Legendární americký dýňový koláč.

Dýňový koláč je jedním ze symbolů amerického svátku Halloween. A tento tradiční koláč určitě stojí za vyzkoušení. Američané ho tak milují, že je i pravidelnou součástí slavnostního pohoštění na Díkůvzdání.