Blog

Proč je dobré (občas) nenosit podprsenku

Nová holčičí revoluce je tady! Ne, nezbláznily jsme se, chodit bez podprsenky je totiž dost cool! Třeba takové Francouzky tenhle pohodlný trend praktikují už několik let, a teď se tato „móda“ dostává k nám. Proč je to tak skvělé?

Pocit svobody

Jak se zbavit pochmurné zimní nálady?

Jakmile skončí vánoční svátky, na řadu z nás padnou chmury. Je leden, zima, venku bývá ošklivo, pozdě svítá a brzo se smráká, ve městech je jen bláto, žádný sníh. Jak se v zimě pozitivně naladit?

1. Udělejte si den pro sebe

Jak nevzdat novoroční předsevzetí hned v lednu?

Vánoce i Silvestr už jsou za námi a před námi se otevírá celý nový rok 2020. A jak všichni víme, k Silvestru samozřejmě patří i předsevzetí…

Přestanu kouřit, budu víc sportovat, zdravěji jíst, najdu si lepší práci… Jak jste na tom s předsevzetími vy? Já tak půl na půl. Některé roky si je dávám, jiné zase ne. Několikrát se mi stalo, že mi daný cíl vydržel jen do konce ledna. Jak vydržet a nevzdat to hned po prvním týdnu?

Nereálné cíle

Jak se vyrovnat s kritikou?

Skoro každý den se na nás snáší nějaká kritika, ať už malá, nebo zásadní. A bohužel se jí asi nevyhneme. Ale jak na ni reagovat a nebrat si ji příliš osobně?

Nádech a výdech

Důležité je nenechat se hned vyprovokovat k reakci, která nemusí být úplně šťastná. Dejte si chvilku času, stačí pár vteřin, nadechněte se, vydechněte a bod po bodu si to projděte znovu. Neurážejte se, nekřičte a rozhodně nesvalujte vinu na druhé, tím byste si jen uškodili.

Zanalyzujte situaci

Jak pomoci kamarádce po rozchodu

Rozchod není pro nikoho příjemná záležitost, dokonce ani pro toho, kdo „kopačky“ dává. Jestli se vaše kamarádka právě rozešla s partnerem a psychicky na tom není zrovna nejlépe, pomozte jí. Není to žádná věda, nejúčinnější věci jsou většinou ty nejjednodušší a vaše kamarádka to určitě ocení.

Buďte tu pro ni

Zavinovací šaty slaví 45. narozeniny

Zavinovací šaty – kousek, který má ve svém šatníku snad každá žena. A není se čemu divit – dají se nosit prakticky celý rok a navíc sluší každému typu postavy. Víte, že tento nadčasový kousek letos slaví už neskutečné 45. narozeniny? Ano, opravdu se v našich skříních objevují už čtyřicet pět let! Proč je mají všechny ženy rády?

Kam se jet v zimě zahřát?

Sice patřím mezi milovníky zimy, je tu jedno velké ALE. Myslím si totiž na takovou tu „hezkou zimu“, která připomíná Vánoce. Ulice jsou nazdobené, na náměstích nasvícené stromečky, trhy, kde voní cukroví a svařák, pod nohama křupe sníh… No, pojďme si říci, že taková zima je snad už jen ve filmech. ☺ Spíš tu máme tu vlezlou zimu plnou rozbředlého bahna a nepříjemného počasí, všude se mačká milion lidí, kteří se k sobě vůbec nechovají ohleduplně. A to není nic moc… Proto se občas hodí vyrazit někam, kde se můžete aspoň trochu ohřát, a zlepšit si tak náladu.

Situace, kdy je dobré říci NE!

Pro druhé byste se rozkrájela, snažíte se všem pomoc a oni to dobře vědí. A dost možná toho někdy zneužívají. Proto je dobré se naučit říkat NE! A obzvláště v těchto případech.

Až příliš často vás využívají

Ano, čas od času potřebuje pomoct každý, ale je dobré stanovit hranice, protože čeho je moc, toho je příliš. Jestli máte pocit, že danému člověku pomáháte až příliš často, nebo opakovaně s tím samým problémem, je čas říci NE!

Ne, nevděčníkům

Jak vybrat zimní bundu podle typu postavy

Zimní bunda nebo kabát jsou v tomto chladném období nezbytnou součástí šatníku. Bunda je první věc, které si na vás venku lidé v zimě všimnou. Asi jako u každého kousku oblečení je nejdůležitější, aby dobře seděla a lichotila postavě. Jak takový svršek správně vybrat s ohledem na postavu?

Přesýpací hodiny

Jak na silvestrovskou party, aneb co připravit pro své hosty!

Prosinec není jen o Vánocích, dárcích a celkově takové té krásné rodinné atmosféře. Ale jakmile tohle vše skončí, rovnou se začínáme připravovat na silvestrovské oslavy! Někdo tráví poslední den v roce s přáteli na horách, jiný plánuje uspořádat doma „oslavu“. Pokud patříte právě do té druhé skupiny, připravila jsem pro vás pár nápadů a tipů, co hostům nabídnout a připravit!

1. Nezapomeňte na dostatek „tekutin“